FEL

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Rozgonyi Úti Általános Iskola

OM-037504, 8800 Nagykanizsa Rozgonyi u. 25. Tel.:+36/30/402-4589

A 2017/2018. tanév rendje a 14/2016. (VI. 14.) EMMI rendelet alapján

A tanítási napok száma:

180

Ebből a tanítás nélküli munkanapok (6):

1. 2017. december 22., péntek

 

2. 2018. január 26., péntek

 

3. 2018. február 26., hétfő

 

4. 2018. március 10., szombat

 

5. 2018. április 21., szombat

Az első tanítási nap:

2017. szeptember 1., péntek

Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap:

2017. október 27., péntek

Az őszi szünet utáni első tanítási nap:

2017. november 6., hétfő

A téli szünet előtti utolsó tanítási nap:

2017. december 21., csütörtök

A téli szünet utáni első tanítási nap:

2018. január 4., szerda

Az első félév utolsó napja:

2018. január 26., péntek

Félévi nevelési értekezlet:

2018. február 5., hétfő

Félévi értesítés a tanulmányi előmenetelről:

2018. február 2-ig

A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap:

2018. március 28., szerda

A tavaszi szünet utáni első tanítási nap:

2018. április 4., szerda

További munkaszüneti napok:

 

Nemzeti Ünnep:

2017. október 23., hétfő

Nemzeti Ünnep:

2018. március 15., csütörtök

 

2018. március 16., péntek

 

2018. április 30., hétfő

Munka Ünnepe:

2018., május 1., kedd

Pünkösd:

2018. május 21., hétfő

Az utolsó tanítási nap:

2018. június 15., péntek

Év végi nevelési értekezlet:

2018. június 22., péntek

 

Rozgonyis rendezvény- és eseménynaptár TERVEZET

A pontosított változat minden aktuális hónapban kerül kifüggesztésre!

dátum (határidő)

feladat, rendezvény, verseny stb.

felelős

augusztus 31., 17:00

tanévnyitó ünnepély

igazgató, ig.-helyettesek

 

 

 

szeptember 1.

tankönyvek kiosztása

osztályfőnökök, könyvtáros

szeptember

tanév eleji alkalmazotti névsor leadása a fenntartónak

igazgató

szeptember

tantárgyfelosztás, órarend leadása

igazgató

szeptember

HHH-létszám és bejárók létszámának leadása a fenntartónak

ifjúságvédelmi felelős, ig.

szeptember 1-7.

tanulói balesetvédelmi oktatások, házirend ismertetése

szaktanárok, oszt.főnökök

szeptember 8.

tartós tankönyvek állományba vétele

könyvtáros

 

 

 

szeptember 8.

DÖK diákelnök és vezetőség választás, megerősítés

DÖK-vezető

szeptember 11.

alsós szülői értekezlet,

SZM-tagok választása

osztályfőnökök

szeptember 15.

tanmenetek elkészítése

szaktanárok

szeptember 15.

tantermek „órarendjének” összeállítása

ig.-helyettesek, iskolatitkár

szeptember 15.

munkaközösségek munkaterveinek elkészítése

munkaköz. vezetők

szeptember 18.

felsős szülői értekezlet,

SZM-tagok választása

osztályfőnökök

szeptember 18.

Bolyai matematika csapatverseny nevezési határidő

szaktanárok

szeptember 20.

munkaterv leadása a fenntartónak

igazgató

szeptember vége

képzőművész rozgonyis szülő kiállítása a Galériában

Kovácsné Pintér Renáta

szept.-okt.

alsós túranap

alsós munkaközösség

szept.-okt.

felsős túranap

„felsős munkaközösség”

szeptember 29-ig

megyei atlétikai ügyességi csapatbajnokság

felsős testnevelők

szeptember 30.

megyei duatlon diákolimpia

Jeszenői Csaba

szeptember vége

5. osztályok értékelése, „átvétele”

érintett oszt.főnökök, ig., ig-h.

szeptember

Vasemberke-kupa

DÖK-vez.

 

 

 

október 1.

Bolyai anyanyelvi csapatverseny nevezési határidő

szaktanárok, humán mk.

október 2.

Zene Világnapja

Jakab Lászlóné

október 6.

az aradi vértanúk emléknapja

történelemtanárok

október eleje

őszi papírgyűjtés

Gyanáné ig-h.

október

Varga Attiláné kiállítása a Galériában

Kovácsné Pintér Renáta

október 13.

Bolyai matematika csapatverseny megyei forduló

szaktanárok

október 13-ig

első osztályosok képességfelmérése DIFER-hez

alsós mk-vez., tanítók

október 15-ig

elektronikus statisztikai adatszolgáltatás

Szécsiné ig.-h.

október 19.

elektronikai hulladékgyűjtés jótékony céllal

Gyanáné ig-h.

október 20.

ünnepi megemlékezés az 1956-os forradalomról és szabadságharcról

Jakab Lászlóné, Nagyné Horváth Edit

október 21.

országos duatlon diákolimpia

Jeszenői Csaba

október 25.

Bolyai természettudományi csapatverseny nevezési határidő

szaktanárok

október 27.

a diagnosztikus fejlődésvizsgálati rendszerben (DIFER) résztvevők számának leadása az Oktatási Hivatalnak

igazgató

október 31-ig

a nyolcadikos tanulók tájékoztatása a felvételi eljárás rendjéről

Szécsiné ig-h., Réti Éva

 

 

 

november

iskola fotópályázat és kiállítás a Galériában

Kovácsné Pintér Renáta

november 2. fele

nyílt napok az összes évfolyamon

igazgató, osztályfőnökök

november 9–10.

pályaválasztási kiállítás (Zsigmondy)

Szécsiné ig-h., 7-8. ofők

november 10.

Bolyai anyanyelvi csapatverseny megyei forduló

szaktanárok, humán mk.

november 13.

fogadóóra

szaktanárok

november 24-ig

kompetencia-méréshez adatszolgáltatás az OH-nak

ig.-helyettes

november vége

pályaválasztási szülői értekezlet

igazgató, 8. osztályok osztályfőnökei

 

 

 

 

december

jótékonysági játékvásár (Kárpátalja)

Gyana Sándorné, Baranyásné

december

játékos sportverseny diákolimpia városi selejtező, döntő

testnevelők

december 2.

alapítványi bál

iskolavezetés

december 2-ig

diagnosztikus fejlődésvizsgálat (DIFER)

Gyana Sándorné, tanítók

december 4.

adventi műsor

alsós munkaközösség

december 6.

Mikulás-nap alsósainknak

8. osztályok osztályfőnökei

december 8-ig

jelentkezés a központi írásbeli felvételire

Szécsiné ig.-h., 8. o. osztályfőnökök

december 11–15.

Drótos Gyöngyi mézesbábos foglalkozásai és kiállítása a Galériában

Gyana Sándorné ig.-h., Jeszenői Csaba

december 21.

karácsonyi vacsora nyugdíjasainkkal

igazgató, ig.-helyettesek

december 22.

karácsonyi ünnepély

magyartanárok

 

 

 

január 9. – április 30.

NETFIT mérés

felsős testnevelők

január 14-ig

megyei játékos sportverseny diákolimpia

Jeszenői Csaba

január 20., 10:00

központi írásbeli felvételi vizsgák

-

január 21-26.

sítábor

Böröcz Zsolt

január 22.

a Magyar Kultúra Napja (jan. 22.)

Kovácsné Pintér Renáta

január 22-23.

magántanulók osztályozóvizsgái

ig-helyettesek

január 24-25.

osztályozó értekezletek

ig-helyettesek

január 25., 14:00

középiskolai pótfelvételik

-

január 26-ig

a második félév órarendjének elkészítése

ig-helyettesek

január 26-ig

munkaközösségek és ifjúságvédelem félévi beszámolóinak leadása

munkaközösség-vezetők, ifj. véd. felelős

január 29.?

alsós szülői értekezlet

tanítók

 

 

 

február 1.

félévi nevelési értekezlet

igazgató

február 2.

felsős farsang

felsős ig-h., DÖK-vez.

február 2-ig

félévi értesítők kiadása

osztályfőnökök

február 5.

felsős szülői értekezlet

osztályfőnökök

február 9.

Bolyai természettudományi csapatverseny megyei forduló

szaktanárok

február 9.

alsós farsang

alsós munkaközösség

február

nyári kerékpáros tábor meghirdetése

igazgató

február 18-ig

megyei úszó diákolimpia

testnevelők

február 19-ig

jelentkezési lapok továbbítása

8. o. osztályfőnökei

február 23.

a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja (febr. 25.) az iskolai emlékhelynél

történelemtanárok, Jeszenői Csaba

február vége

osztálykirándulás-tervek összegyűjtése

ig-helyettesek

 

 

 

március 2.,

Tóth Péter Lóránt Arany János műsora

igazgató

március 6-7.

nyílt nap óvodásoknak és szüleiknek

alsós ig-h., alsós mk-vez.

március-április

beíratás

igazgató

március

rozgonyis-zeneiskolás növ.hangverseny

ped. asszisztens, igazgató

március 14.

megemlékezés az 1848/49-es forradalomról és szabadságharcról

Bartoly Ilona, Várhegyiné Laskai Ágnes

március 15.

emlékműsor a Kossuth-szobornál

Bartoly Ilona, Várhegyiné Laskai Ágnes

március 15-ig

beiskolázási terv elkészítése

igazgató

március 21.

megyei mezeifutó diákolimpia

testnevelők

március 21-22.

a felvételi tanulói adatlapok módosítása

8. o. osztályfőnökei

március 22.

Arany János Szavalóverseny

igazgató, humán munkaköz.

március 23.

a módosított adatlapok elküldése

igazgató

március 23-ig

a felvételi tanulói adatlapok második példányának őrzése

-

 

 

 

 

április

nyári balatoni táborozás előkészítése, igényfelmérés

ped. asszisztens, DÖK-vez.

április

Magyarkanizsai Gyerekfesztivál?

igazgató

április 9.

fogadóóra

szaktanárok

április 11.

a költészet napja, versünnep (villámcsődület a Rozgonyi udvarán)

magyartanárok

április 11.

Alapműveleti Matematikaverseny (Marcali) megyei döntője iskolánkban

Szécsiné Bali Gy. ig.-h.

április 16. k.

a holokauszt áldozatainak emléknapja (ápr. 16.), zsinagóga-látogatás a 8. osztályoknak

osztályfőnökök, történelem tanárok

április 19. v. 26.

várostörténeti vetélkedő

Hederics Andrea, Nagyné Horváth Edit, Várhegyiné Laskai Ágnes, Bartoly Ilona

április 20.

a Föld Napja

biológia- és földrajztanárok, tanítók, DÖK-vez.

április vége – május eleje

Anyák Napi műsorok

(alsós) osztályfőnökök

április-május

osztálykirándulások

osztályfőnökök

 

 

 

május eleje

papírgyűjtés

ped. asszisztens, karbantartó

május eleje

országismereti vetélkedő

idegennyelv-tanárok

május

Határtalanul! program lebonyolítása

igazgató

május 10.

Madarak és Fák Napja

 alsós mk.

május 11-ig

megyei atlétika diákolimpia

testnevelők

május 14-18.

Határtalanul! Hetedikesek Kárpátalján

igazgató

május 15.

szülői értekezlet a leendő elsősök szüleinek

4. o. osztályfőnökei

május 18-ig

bukásra állók szüleinek tájékoztatása

ig.-helyettesek

május 16.

idegen nyelvi kompetencia-mérés

(6., 8. osztályok)

Szécsiné ig-h., szaktanárok

május?

tanórán kívüli foglalkozások csoportszervezése

szaktanárok, osztályfőnökök, szakkör- és foglalkozásvezetők

május 23.

anyanyelvi és matematikai kompetencia-mérés (6., 8. osztályok)

Szécsiné ig-h., szaktanárok

május 26.

éves tanulói eredmények összesítésének ellenőrzése

munkaközösség-vezetők

május vége – június eleje

gyermeknap, sportversenyek

ped. asszisztens,

testnev. m.csop., alsós mköz.

 

 

 

június 1-jéig

NETFIT adatok feltöltése

felsős testnevelők

június 4.

Nemzeti Összetartozás – Határtalanul! témanap

igazgató

június 8.

év végi munkaközösségi beszámolók leadása

munkaközösség-vezetők

június 8.

év végi egyéni beszámolók leadása

pedagógusok

június 11-12.

osztályozóvizsgák

ig-helyettesek

június 12.

jutalmazások

igazgató, ig-h.

június 13.

osztályozó értekezlet

 

június 15-ig

idegen nyelvi kompetencia-mérés adatainak elküldése az OH-nak, az adatok közzététele a honlapon

igazgató

június 15.

ballagás

ig., ig.-h., érintett osztályfőnökök

június 18-ig

értesítések küldése a Hídprogramba javasoltakról (Járási Hivatal, Klebelsberg Központ, Nemzeti Szakképzési Hivatal)

igazgató

június 21-23.

beiratkozás a középiskolákba és a Hídprogramba

-

június 22.

évvégi nevelőtestületi értekezlet

igazgató

június 23.

tanévzáró ünnepély

ig-helyettesek

 

 

 

augusztus 27.

alakuló értekezlet, 2018/2019

igazgató, ig.-helyettesek

augusztus 27-28.

osztályozó- és pótvizsgák

igazgató, ig.-helyettesek

augusztus 29.

tanévnyitó értekezlet

igazgató, ig.-helyettesek

szeptember 2.

tanévnyitó ünnepély

igazgató, ig.-helyettesek

szeptember 3.

a 2018/2019. tanév első napja

miniszter J